Odchudzanie powinno być zmianą stylu życia

 OdchudzanieJeżeli obserwujesz u siebie nadwagę, powinieneś coś z tym zrobić. Nadwaga nie jest stanem sprzyjającym zdrowiu. 

Przede wszystkim powinieneś zidentyfikować przyczynę lub przyczyny pojawienia się u ciebie nadmiarowych kilogramów. Jeżeli w twojej ocenie przyrost wagi nie wynika ze zmiany diety czy też trybu życia, warto zgłosić się do lekarza. Zwłaszcza jeżeli przyrostowi wagi towarzyszą jakieś inne objawy.

Natomiast bardzo często nadwaga wynika właśnie z diety oraz trybu życia. Oczywiście w tym wszystkim jeszcze bardzo istotną rolę odgrywa czynnik genetyczny. 

Istotne jest to co jesz, ile jesz i jak jesz

Posiłki powinny być urozmaicone i zrównoważone. Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych. Diety polegające albo na eliminacji zupełnie jakiegoś składnika albo na skupieniu się tylko na jednym składniku lub kilku. Wyjątkiem są sytuacje patologiczne, kiedy trzeba na jakiś czas wprowadzić radykalne zmiany do diety.

Nie należy się przejadać. Po prostu nie należy jeść za dużo. Przejadanie może być objawem stanów chorobowych sfery psychicznej. Podczas konsumpcji wydziela się aminokwas zwany dopaminą, odpowiedzialny za poczucie przyjemności, jednocześnie uśmierzający różne negatywne odczucia psychiczne.

Istotne jest rozłożenie posiłków podczas doby. Podczas dnia powinno spożyć się kilka mniejszych posiłków. Nie jest dobrym rozwiązaniem małe śniadanie rano, potem wiele godzin nic i następnie potężny obiad. Nie powinno się jeść w nocy.

Chcesz schudnąć - zacznij się więcej ruszać

Technologia nie sprzyja aktywności fizycznej. Wszędzie dojedziemy samochodem, w domu kanały przełączamy pilotem - nie trzeba podchodzić do telewizora, masę wciągających treści proponuje Internet co sprawia, że siedzimy przed ekranem laptopa długimi godzinami. Wprowadź pewien reżim, jeżeli chodzi o aktywność fizyczną. Niech to będą chociażby codzienne spacery. Prawdopodobnie najlepszą formą ruchu jest szybki chód. Nie mogą to być wyskoki raz na dwa miesiące. Aktywność fizyczna powinna mieć miejsce codziennie. Najlepszy jest ruch o charakterze aerobowym.

Nadwaga jest znaczna? Możesz sobie pomóc sprawdzonymi suplementami

Oczywiście pod warunkiem spełnienia warunków opisanych powyżej. Rynek suplementów wspomagających odchudzanie jest bardzo duży. Można znaleźć tabletki na odchudzanie, ale także na przykład kawę pomagającą zgubić zbędne kilogramy. Trzeba być tutaj rozsądnym i czujnym, ponieważ istnieje ryzyko różnych oszustw. Należy kupować tego typu produkty w sprawdzonych miejscach. 

Tabletki na odchudzanie - wybieraj mądrzeKomentarze